מטעים השקיה ברב שנתיים(השקיה ברב שנתיים)

השקיה ברב שנתיים (מטעים)

חברת נטפים מציעה מגוון פתרונות השקיית גידולים רב שנתיים בכל שיטות המיקרו-השקיה, הנהוגות במטעים.
 
mata5השקיה בטפטוף מווסת אינטגרלי
שלוחות טפטוף עבות דופן המוצעות במגוון רחב של מרווחים בעלי תוחלת חיים מעשית בתנאי ישראל של מעל לעשר שנים. טפטוף מווסת משמעותו ספיקה זהה לכל הטפטפות שבמטע, בטווח וויסות שבין 4.0 אטמוספרות ועד לחצי אטמוספרה. תכנון הידראולי מתאים מאפשר להשקות שטחים נרחבים באחידות גבוהה גם בטופוגרפיה קיצונית. הטפטוף האינטגראלי, מגיע במגוון ספיקות מ- 3.5 ליטר\שעה לטפטפת ועד ל- 0.7 ליטר\שעה לטפטפת. הטווח הרחב של שיעורי ההשקיה מאפשר התאמה מיטבית לצרכיי הגדול ולמגבלות ההידראוליות (ספיקות ושעות השקיה מוגבלות). בנוסף, קיים בטפטפות למטעים, במנגנון "אל-חוזר", המונע כניסת לכלוך וקרקע, מן החוץ, פנימה.
 
השקיה בטפטוף בכל איכות מים
טפטפות נטפים, מתוכננות ומיוצרות עם מגוון אמצעי הגנה, למניעת פגיעה בספיקה כתוצאה מהיווצרות משקעים, במעברי המים של הטפטפת. על אמצעי הגנה אלה, נמנים מסנן הטפטפת עם שטח הסינון הגדול בשוק, מעבר הטורבו-נט, לטורבולנציה מכסימלית בזרימת המים במבוך ומבנה מבוך מהמשוכללים והמדויקים בעולם המבטיחים זרימה מיטבית של מי ההשקיה.
טפטפות נטפים פועלות במגוון איכויות מים, ממי שתייה זכים ועד למי קולחין קשים (לעיתים אף גולמיים). כיום קיימות טפטפות של 1 ל"ש, באלפי דונמים של מטעים, המשקות במי קולחין מזה שתיים עשרה שנה.
 
השקיה מתמשכת
בשנים האחרונות, נטפים, מפתחת ומובילה, גישת השקיה חדשה – "השקיה מתמשכת". גישה זו, נולדה מן הצורך לספק את צרכיי המים והדשן של הצמח במהלך מרבית שעות האור וביעילות מכסימאלית. הגישה משתמשת בטפטפות בספיקה נמוכה, במרווחים גדולים יחסית ומאפשרת את מתן מנות המים והדשן בשעורי השקיה נמוכים המגיעים עד למאות בודדות של ליטרים לדונם בשעה וזאת באמצעות טפטפות בספיקה של 1.0 – 0.7 ל"ש.
כך ניתן לפתוח את ההשקיה לפנות בוקר ולסיימה בערב. למרות הספיקות הנמוכות, גישה זו עמידה, יחסית, להיווצרות משקעים בטפטוף, בשל הזרימה הרציפה.
 
טפטפות מווסתות וננעצות
מגוון טפטפות מווסתות וננעצות בטווחי ספיקה הנעים בין 40 ל"ש ועד לליטר לשעה. טפטוף שכזה מתאים לצרכים מיוחדים במטעים, כגון השקיית תמרים, מרווחי השקיה לא אחידים או תוספת ספיקה (טפטפת) לצמח גדל.
 
השקיית מטעים בפולסים
טפטפות אל-נגר בכל מגוון הספיקות וסוגי הטפטוף, המחייבות תכנון ותחזוקה מוקפדים, המלווים במערכת אל-נגר (מגופים, קווי חלוקה, אל נגר שלוחה, מאספים, שוטפי שלוחות ועוד).
 
המטרה והתזה
מטפים מציעה מגוון מתזים וממטירונים, בעלי פיזור רדיאלי או פס התזה, להשקיית רוחב או להשקייה בספיקות גבוהות למוציא מים. טווח הספיקות של המתזים\ממטירונים נע בין ליטרים בודדים למתז ועד עשרות ליטרים לשעה, לממטירון. אחד השימושים הנפוצים למתזים, הינו השקייה של תמרים בספיקות של 100 ליטרים לשעה, באמצעות שני מתזים לעץ, במי קולחין מושבים.
 
טפטוף טמון
כחלק מהגנת נזקי בעלי חיים, צמצום העשבייה במטע ויעילות ההשקיה, פיתחה נטפים את פתרון ההטמנה לטפטוף במטע. פתרון זה, מגובה בכלי הטמנה, טפטפות מונעות יניקה, הנחיות לטיפולים כימיים, למניעת חדירת שורשים ומניעת משקעים ותכנון מאספים לניקוז המשקעים במערכת וביצוע שטיפות. טפטוף טמון נפוץ בכרמי יין, מטעי זיתים ושקדים (מסיבות אגרו-מכאניות) ובאזורים עם נזקי נקרים ותנים, בטפטוף העילי. ההטמנה מלווה בתכנון מוקפד ומבוצעת או מלווה ע"י אנשי מקצוע של החברה.
 
אביזרים וציוד היקפי
כלל פתרונות ההשקיה במטע, שמציעה החברה, מלווים במעטפת מוצרים נלווים, כגון שסתומי אל-נגר שלוחה, שוטפי שלוחה, צינורות מובילים, מחלקים ומאספים, בכל הקטרים ובמגוון דרגים, מגופים, מסננים ואביזרי חיבור. לכל מערכת השקיה, נילווה הייעוץ האגרונומי, ההידראולי והניסיון הביצועי שנצבר בארבעה עשורים של השקיית גידולים רב-שנתיים.
 

 

Site by mantis.
בחר מדינה
remember