Mushroom Master, פתרון השקייה חדשני של נטפים, יסייע למגדלים לחסוך במים ולהפחית עלויות(כללי)

בשורה למגדלי הפטריות: נטפים, המובילה העולמית בפתרונות השקיה מתקדמים לחקלאות בת-קיימא, מודיעה היום על השקת פיתוח פורץ הדרך שלה בתחום גידול הפטריות – ה-Mushroom Master.
הפתרון החדשני פותח בשיתוף עם מיג"ל - מרכז ידע גליל עליון, עם חוות השמפיניון בזרעית ועם בר עבודות חקלאיות. מדובר בשיטת השקיה חדשנית הכוללת טפטפות חדשניות, בקר ומערכת פריסה מכנית, שיאפשרו למגדלי הפטריות להגדיל תמורה עקב יבול איכותי יותר ברמת איכות A, תוך חסכון במים ושימוש במשאבים מועטים (הפחתת עלויות מצע הגידול בכ-30%) וכתוצאה מכך - הגדלת הרווחיות לחקלאים. הפיתוח החדש יוצג לראשונה ביריד הפטריות הבינלאומי Mushroom Days 2016 (הולנד, 1-3 ביוני 2016).

לדברי דובי רז, מנהל המחלקה החקלאית של נטפים, "כחברה המובילה בעולם בתחום ההשקיה החכמה אנו מחויבים למנף את המומחיות ואת הניסיון שלנו בתחום החקלאות, כדי לפתח פתרונות מתקדמים שיכולים להשפיע על החקלאות העולמית. נטפים הוקמה על ידי חקלאים ועבורם, אנו מבינים היטב את האתגרים היומיומיים העומדים בפניהם ועושים את המירב במטרה לסייע להם באמצעות פיתוח טכנולוגיות לחסכון במים, שמטרתן הגדלת היבול, הפחתת משאבים ועלויות ושיפור יעילות ההשקיה. Mushroom Master עתיד לחולל שינוי בנוף גידול הפטריות באמצעות הצגת גישה חדשה להשקיית פטריות, ויאפשר למגדלים להגדיל את איכות היבולים באופן משמעותי".

על המערכת: פיתוח ה-Mushroom Master הוא תוצאת מחקר שנועד למצוא חלופה להשקיה במתזים. המערכת מבוססת על טפטפות בספיקה נמוכה ועל מנגנון ויסות ואל-נגר (CNL), אשר מאפשר שחרור כמויות קטנות ומדויקות של מים בפולסים מהירים. בזכות הפתרון הייחודי ניתן להשקות את מצע גידול הפטריות מתי שרוצים לכל אורך גלי הגידול כדי לשמור על לחות מצע אופטימלית מבלי להרטיב את הפטריות עצמן, ובאמצעותו ניתן להפיק יבולים ברמת איכות A גם בסבב היבול השלישי, תוך התגברות על המגבלה המרכזית של שיטת המתזים המסורתית. Mushroom Master מהווה ביטוי למחויבותה של נטפים לקיימות בכך שהוא מפחית עלויות אנרגיה ב-20 אחוזים, מצמצם את טביעת הרגל הפחמנית של מערכת ההשקיה ומאפשר למחזר שלוחות השקיה משומשות.

"הודות למערכת של נטפים הגדלנו את היבולים בכ-30%, ואנחנו יכולים לגדל סבב שלישי מלא ובאיכות גבוהה", אמר ערן קובי מחוות השמפיניון בזרעית - ישראל. "אנחנו גם מייבאים פחות מצע ולכן מצמצמים עוד יותר את העלויות". "עם מערכת הטפטוף הקלה לשימוש של נטפים אנחנו משיגים יבולים טובים יותר, איכות גבוהה יותר וקצב קטיף גבוה יותר לשעה", הוסיף פאול ון-דן-ברג, בעלי חברת Van den Berg Mushrooms מהולנד.


במקביל ליריד הפטריות יתקיים כנס ISMS International Society for Mushroom Science)) ה-19 באמסטרדם (29 במאי עד ה-1 ביוני 2016). דובי רז מנטפים וד"ר עופר דנאי, מומחה עולמי בעל שם בתחום גידול פטריות ממכון המחקר מיגל בגליל (MIGAL-Galilee Research Institute), יציגו מחקרים מדעיים על השקית פטריות באמצעות טפטוף כחלק ממושב על חקלאות העתיד של הכנס. במהלך הכנס יוכלו המשתתפים בכנס לבקר בחוות Van Den Berg ולראות את ה-Mushroom Master בפעולה.


אודות נטפים: נטפים היא החברה המובילה בעולם בפתרונות השקיה חכמים, להשגת חקלאות בת-קיימא. לחברה 28 חברות-בנות, 17 מפעלי ייצור וכ-4,500 עובדים ברחבי העולם, בעזרתם היא מספקת פתרונות חדשניים ליותר מ-110 מדינות ברחבי העולם. נטפים, שהוקמה בקיבוץ חצרים בשנת 1965, סללה את הדרך למהפכת ההשקיה בטפטוף, ויצרה שינוי תפיסה שהוביל להשקיה חקלאית בספיקה נמוכה (low-flow). כיום מציעה נטפים מגוון רחב של פתרונות השקיה חכמים - החל בטפטפות וממטירים, ועד טכנולוגיות מתקדמות לניהול הגידול (CMT) ומערכות אוטומציה - לחקלאות, לגינון ולכרייה. החברה מציעה גם פתרונות מקיפים לגידולי שדה ולחממות, וכן שירותי ניהול ומימון פרויקטים גדולים מקצה לקצה (large-scale). הפתרונות המובילים של נטפים בשילוב תמיכה אגרונומית, טכנית ותפעולית מקצועית מסייעים לעולם "לגדל יותר בפחות". למידע נוסף בקרו ב- www.netafim.co.il 

Site by mantis.
בחר מדינה
remember