גידולי שדה וירקות(גידולי שדה -השקיית ירקות)

השקיה בגד"ש וירקות שטח פתוח
נטפים מעמידה לרשות מגדלי הגד"ש והירקות בשטח פתוח מגוון פתרונות השקיה בכל שיטות המיקרו-השקיה.  

טפטוף מווסת אינטגרלי
הטפטוף המווסת האינטגראלי, בצינורות עבי דופי מגיע במגוון מרווחים, בתוחלת חיים מעשית בתנאי ישראל של מעל לעשר שנים. הטפטוף המווסת, מספק ספיקה זהה, לאלפי הטפטפות שבחלקה, בטווח וויסות של 2.5 אטמוספרות ועד לפחות מחצי אטמוספרה. בעזרת תכנון הידראולי מתאים, מאפשר להשקות שטחים נרחבים ובאחידות גבוהה, גם בטופוגרפיה קיצונית.
הטפטוף האינטגראלי, מגיע במגוון ספיקות מ- 3.5 ליטר\שעה לטפטפת ועד ל- 0.6 ליטר\שעה לטפטפת. טווח שעורי ההשקיה, מאפשר התאמה מיטבית לצרכיי הגדול ולמגבלות ההידראוליות של הקרקע ושל מערכת ההובלה (ספיקות ושעות השקיה מוגבלות).
הטפטפות של נטפים מצוידות במגוון אמצעי הגנה למניעת פגיעה בספיקה כתוצאה משקיעה והיווצרות משקעים במעברי המים של הטפטפת. על אמצעי הגנה אלה, נמנים מסנני טפטפת עם שטח הסינון הגדול בשוק, מעבר הטורבו-נט, לטורבולנציה מקסימלית בזרימת המים במבוך ומבנה מבוך מהמשוכללים והמדויקים בעולם. כל זאת על מנת להבטיח זרימה מיטבית של מי ההשקיה. טפטפות נטפים תוכננו לעבוד במגוון איכויות מים: ממי שתייה זכים ועד למי קולחין קשים (לעיתים אף גולמיים).

משפחת יונירעם
טפטפות ה"יוני-רעם" מיועדות למים באיכויות ירודות כגון קולחים מושבים, מים מליחים ומים עם ריבוי מוצקים מרחפים. טפטפת זו, הינה הטפטפת בעלת נתוני העמידות לסתימות, הגבוהים בשוק ומהווה את הטפטפת המובילה בהשקיית גד"ש. חלקות רבות בישראל, משקות מזה שתיים עשרה שנים, בקולחין מושבים, תוך שימוש בטפטפות יוני-רעם בספיקה של 1 ל"ש.

משפחת דריפנט
טפטפות המיועדות למים באיכות טובה (מי שתייה, מי שפדן, מי בארות). טפטפת זו הינה טפטפת הדגל של נטפים, להשקיית ירקות. הספיקות הנמוכות של טפטפות הדריפנט (0.6 ל"ש) והיוני-רעם (0.7 ל"ש), מאפשרות שעורי השקיה של פחות ממ"מ\שעה\דונם, במרווחי הגד"ש ובכל מקרה, מאפשרות אורכי שלוחה ארוכים יותר, מן המתחרים, עד כדי "דילוג" על קוו ברזים (לדוגמא: בציוד 20 מ"מ, בשטח מישורי, קרוב ל- 500 מטרים, ביוני-רעם 0.7 ל"ש, מרווח חצי מטר, וכ-240 מטרים, בדריפנט, 0.6 ל"ש, מרווח 30 ס"מ). שעורי השקיה נמוכים אלה, מאפשרים להשקות בו זמנית, שטחים גדולים, ולצמצם את מספר המגופים או להקטין את הקטרים של הצנרת המובילה ובכך להוזיל את עלות המערכת כולה.

טפטוף טמון
הן טפטפות ממשפחת יונירעם והן טפטפות ממשפחת דריפ נט מצוידות במנגנונים, המאפשרים את הטמנתם או הצנעתם בקרקע כחלק מהפתרון למניעת נזקי אגרו-מכאניקה (קומביין אסיף עגבניות, לדוגמא) או כחלק מדרך הגידול (הצנעה בראש גדודית בבטטות ותפו"א).
כחלק אינטגראלי מפתרון הטפטוף, פיתחה נטפים, מגוון כלים לפריסת הציוד, הטמנתו\הצנעתו, ציוד לשליפת שלוחות טפטוף מן הקמה, וציוד לגלילה מחודשת על התופים. מגוון הכלים, זמין לרכישה או להשאלה, דרך מנהלי המכירות.

אביזרים וציוד היקפי
כלל פתרונות ההשקיה בשדה הפתוח, שמציעה החברה, מלווים במעטפת מוצרים נלווים, כגון צינורות הובלה בכל הקטרים (450 מ"מ ומטה) ובכל הדרגים. לצינורות אלה, נוספה בשנים האחרונות משפחת צינורות ה"פלאט-נט", הלבנים, צינורות מחלקים, גמישים, עם יציאות אינטגראליות לחיבור לטפטוף או להמטרה, הניתנות להזמנה בכל מרווח ואף במקבצים. צינור זה, פרי פיתוח וייצור של נטפים, מוגן במספר פטנטים, אינו מתעקל במהלך ההשקיה, מאבד לחץ מינימאלי לאורכו (מטר לחץ, למאה מטרים אורך) ואינו נוזל בחיבורים לשלוחות. הצינור מגיע בקטרים של 2,3,4 צול עם מגוון אביזרי חיבור מהירים ובשל משקלו הקל, ונפחו הקטן, ניתן לפריסה וגלילה מהירה בשדה ושינוע קל מהיר אליו וממנו.

פתרונות המטרה משלימים
נטפים מציעה מגוון מוצרי המטרה להשקיית ירקות בשטח פתוח. בתחום זה קיימות שתי משפחות מוצרים. משפחת ה"מגה-נט", ממטיר סגור, דו-סילוני, שפותח ונמכר בשנים האחרונות להצבות הנעות מ- 6X6 מטר ועד ל- 10X10, בטווח ספיקות של 200 ל"ש ועד 650 ל"ש לממטיר. ממטרות אלה ניתנות לחיבור לכל עמדת המטרה שבשוק ואף לצינור ה"פלאט-נט" הלבן, בהברגה ישירה, כצינור שני צול מחלק. להצבות הגדולות יותר, החל מ- 12X10, משווקת נטפים את הממטירים המעולים של חברת נלסון......(דובי צריך להמשיך)

נטפים1 – פתרון אחד כולל ממקור המים ועד הפיזור בחלקה
חברת נטפים, מספקת פתרונות כוללים להשקייה בשטח הפתוח, משלב התכנון ההידראולי, דרך ייעוץ והכוונה אגרונומיים, "תפירה" של "חליפת" אביזרים כוללת ממאגר המים, ראש ההשקיה, דרך צנרת ההובלה והחלוקה ועד למוציאי המים. בחזית הפתרון, ניצבים אנשי נטפים והניסיון הביצועי שנצבר בארבעה עשורים של השקיית גידולי שדה וירקות בשטח הפתוח.

Site by mantis.
בחר מדינה
remember