יעדי נטפים כמענה לאתגרים הגלובליים

בדו"ח הקיימות לשנת 2013, מציגה נטפים את יעדיה במאמץ לפתרון המחסור העולמי במים, קרקע ומזון - אוקטובר 2014 ידיעה שפורסמה על דוח GRI של נטפים IsraelAgri-israeli Agriculture international Portal.
נטפים, המובילה העולמית בתחום ההשקיה, מגלה כי מאמציה בתחום הקיימות מתמקדים במאבק הגלובלי במחסור במים, קרקע ומזון.

בדו"ח הקיימות שפרסמה בשנת 2013, מציגה נטפים את האסטרטגיה והיעדים בתחום הקיימות. ע"י מינוף הטפטוף – טכנולוגיה מוכחת בשטח להעלאת יבולים תוך ניצול משאבי קרקע ומים קיימים – נמצאת נטפים בעמדה האידיאלית לקידום חקלאות חכמה בסביבה אקלימית משתנה, ולמתן מענה לאתגרים הגלובליים הקריטיים ביותר.


אתגרי קיימות ושימור מים היוו מאז ומתמיד את ליבת העסקים של נטפים מאז הקמתה לפני חמישים שנים. בין החברות הבודדות שפועלות בתחום הקושר בין קרקע מים ומזון, זכתה נטפים בפרס שטוקהולם היוקרתי של תעשיית המים לשנת 2013, ולהכרה בתרומתה לניצול יעיל של משאב המים. בעת הענקת הפרס, ציינה הוועדה כי "ההישגים האדירים של נטפים, שמסייעים לחקלאים ברחבי עולם "לגדל יותר בפחות", תורמים ישירות לקידום הביטחון התזונתי ושימור משאב המים בעולם".
הדו"ח לשנת 2013 נכתב על פי הנחיות ארגון "יוזמת הדיווח העולמית" (Global Reporting Initiative) ומפרט את האסטרטגיה ואת יעדי הקיימות של נטפים עד שנת 2020.
מתוך אמונה כי קיימות היא המפתח לעתיד, נטפים מחויבת להגברת המודעות והנגישות לטפטוף, וכן להתנהלות אתית, אחראית ושקופה. עוד מצוין בדו"ח כי מאמצי הדחיפה לאימוץ מסיבי של טפטוף בעיקר בקרב חקלאים קטנים – אותם מיליוני חקלאים קטנים שמגדלים את רוב תוצרת המזון בעולם – הם המפתח להשגת יעדיה.


הדו"ח כולל תמצית חקרי-מקרה שבוצעו בטפטוף במספר גידולי קומודיטי. באחד הניסויים אצל מגדל תירס במקסיקו, הביאה מערכת הטפטוף של נטפים לעלייה של 27% ביבול, ולחיסכון של 66% בצריכת המים לעומת השקיה בהצפה. בניסוי נוסף, תרמה נטפים את ערכת הטפטוף המשפחתית לחקלאים קטנים, FDSTM, לפרויקט בינלאומי לפיתוח חקלאי בקניה במטרה לבער את העוני והרעב באזור צחיח במיוחד. ע"י יישום הטפטוף בשטחים הסובלים ממחסור במים, אפשרה מערכת ה -FDSTM (המבוססת על גרביטציה) לחקלאים השותפים בפרויקט לשפר את הכנסותיהם.


בנוסף מוזכרים בדו"ח גם שיתופי הפעולה שמקיימת נטפים עם גופי ממשל, אוניברסיטאות ומוסדות מחקר ברחבי העולם בנושאי מחקר ופיתוח, להתאמת מערכות הטפטוף הקיימות גם לגידול אורז. להבלטת חשיבותה של פריצת דרך עתידית זו, ארגנה נטפים ב-2013 בהודו, את הכנס הבינלאומי הראשון למחקר בנושא השקיה ודישון אורז בטפטוף.

לדברי קרלו גאלי ( Carlo Galli ), יועץ טכני ואסטרטגי למשאבי מים בחברת Nestle, "נטפים יכולת השפעה לא רק כספקית טכנולוגיה , אלא גם כמקדמת שיטות גידול בנות-קיימא". "יש חשיבות רבה להשקעות במערכות טפטוף בגידולים עתירי ונמוכי-ערך כאחד. מעמדה של נטפים מאפשר לה להציע פתרונות כוללים שמזמנים למגדלים הזדמנויות ממשיות ומקנים להם ביטחון ביכולתם לשפר את הכנסותיהם".

לדברי מנכ"ל נטפים רן מידן "בהקשר של קרקע, מים, ומזון, טפטוף הוא אחד הפתרונות היחידים שמסוגל לתת מענה לאתגרי הקיימות הגלובליים הקריטיים ביותר. כחלוצי ומובילי שיטת הטפטוף בעולם כבר קידמנו בהצלחה חלק מיעדי הקיימות שלנו. ע"י העמקת מיקוד מאמצינו בכיוון זה, אנו בטוחים שנמשיך להשיג הישגים במטרה להפוך את העולם לבר-קיימא וטוב יותר.
 

Site by mantis.
בחר מדינה
remember