August 12, 2015

5 פריצות דרך משמעותיות בתחום הביו-טכנולוגיה

 5 פריצות דרך משמעותיות בתחום הביו-טכנולוגיה
שני העשורים האחרונים הולידו חידושים ביו-טכנולוגיים מהפכניים שסייעו בידי החקלאים בשיפור יבולים, ביישום שיטות גידול בנות קיימא ויכולת הזנה משופרת של אוכלוסיית העולם. להלן חמש פריצות דרך שהביאו למהפכה של ממש בתחום החקלאות.

1.זנים עמידים לתנאי בצורת - תנאי בצורת הפכו לאיום ממשי ליצרנות חקלאית. עם שינויי האקלים, העלייה בטמפרטורות ומיעוט הגשמים, חקלאים רבים פשוט מאבדים את יבוליהם הקמלים. הבעיה הולכת מחריפה עם התעצמות הבצורות והתארכותן. לשמחתנו, מדע הביוטכנולוגיה נחלץ לעזרת החקלאים בהתמודדות עם המצב. ב-2013 נזרע לראשונה בהצלחה זן תירס עמיד לבצורת באזור רצועת התירס – אזור במערב התיכון של אמריקה שסובל מתנאי בצורת. מדענים בתחום הצומח שוקדים היום על הטמעת הטכנולוגיה החדשנית בקרב חקלאים ברחבי העולם כולו. ביבשת אפריקה, שבה 300 מיליון נפש ניזונים מתירס כמוצר מזון בסיסי, בוצעו מהלכים משמעותיים.


מטעם פרויקט התירס החסכוני במים במטרה להביא את טכנולוגיית הזנים העמידים לבצורת למזרח אפריקה. הם מקווים לזרוע את זן התירס המהונדס כבר ב-2017 על בסיס תוצאות מחקר מטעם מכון המחקר הבינלאומי למדיניות מזון, לפיהן זן התירס המהונדס עשוי להעלות את שיעורי היבולים ב-17% במזרח אפריקה בעת בצורות קשות הצפויות ב-2050.

2. עמידות למחלות – גילוי גנים לעמידות למחלות פטריות, חיידקים, נמטודות ופתוגנים קטלניים נוספים עשוי להגן על התעשיה החקלאית מפני חורבן. בהוואי למשל, מגדלים כבר משנת 1998 זן פפאיה עמיד למחלות שהעלים לחלוטין את בעיית וירוס ה-ringspot שאיים להשמיד את כל יבולי הפפאיה במדינה. 
הטכנולוגיה בעצם הצילה את ענף הפפאיה בהוואי ועודדה פיתוח של זני גידול נוספים עמידים למחלות, כגון זני עצי פרי עמידים לוירוס plum pox. פיתוח זנים עמידים נוספים עשוי להציל בעתיד גם את תעשיית מיצי ההדרים ממחלת ההדרים "גרינינג" ואולי אף תשיב לתחייה את עצי הערמונים באמריקה.

3. עמידות לקוטלי עשבים – זנים עמידים לקוטלי עשבים מספקים בידי החקלאים כלי עוצמתי להשמדת עשבייה. גידולים אלה מאפשרים גמישות בבחירת קוטלי עשבים בעלי תכונות סביבתיות מועדפות ויישומם רק כאשר באמת נדרש. כמו כן הם תומכים בשיטות גידול ללא עיבוד להפחתת הפגיעה הסביבתית ע"י שימור שכבת הקרקע העליונה – משאב חיוני ביותר לחקלאים – ופליטת גזי הפחמן בחקלאות.
גידולים עמידים לקוטלי עשבים נמצאים בשימוש כבר משנת 1996, והיום ניתן לגדל זני תירס, סויה, כותנה וקנולה שמהונדסים בטכנולוגיה שימושית זו.
4.עמידות למזיקים – היכולת לגדל גידולים עמידים למזיקים מסייעת לחקלאים ברחבי העולם במניעת אובדן משמעותי של יבולים. זני תירס למשל הונדסו גנטית להכיל חלבון מדביר חרקים (Bt) שמקורו במיקרואורגניזם המצוי באופן טבעי בקרקע שמגן על הצמחים מפני זחלי נובר התירס. ישנם היום גם זני סויה וכותנה עמידים לחרקים, ובשנת 2014 הפכה בנגלדש מדינה הראשונה בעולם שאישרה זריעה מסחרית של זן חציל עמיד לחרקים. לדעת החוקרים, אילו זן חציל מהונדס מסוג Bt היה מיועד לגידול במדינות נוספות כגון הודו הוא יכול היה להגדיל יבולים ב37%, להפחית את השימוש בקוטלי חרקים ובכך לחסוך ב משאבי זמן וכסף.

5.איכות תזונתית משופרת – מדענים בחקר הצומח משתמשים בביו-טכנולוגיה לפיתוח שמני בישול איכותיים ובריאים יותר כגון קנולה וסויה נטולי שומן טראנס, ובעלי תכולה גבוהה יותר של אומגה 3 שמפחיתים בסופו של דבר את הסיכון לפתח מחלות לב. קיים פוטנציאל עצום למימוש גם במדינות המתפתחות. מוצרי מזון מהונדסים בעלי ערך תזונתי משופר יכולים לספק מזונות בעלי ערך תזונתי חיוני לילדים, בעיקר ב-1000 הימים הראשונים והקריטיים לחייהם, מה שייכול לשנות לחלוטין את חייהם של מיליונים בעולם. זן חדש של אורז מהונדס יכול למתן את השפעות המחסור בויטמין A שאחראי ל- 500,000 מקרים של עיוורון בלתי הפיך ולמותם של עד 2 מיליון בני אדם בכל שנה. זן האורז המוזהב (Golden Rice) מחוזק בבטא קרוטן , תרכובת אורגנית בגוף האדם המשמשת לייצור ויטמין A.

Site by mantis.
בחר מדינה
remember