May 22, 2016

השקעה אסטרטגית לענקית ההשקיה הישראלית:

נטפים מחזקת את פעילותה בשוק הסיני: חונכת מפעל ייצור מתקדם ומרכז הדרכה חדשני בהשקעה של למעלה מ-20 מיליון ₪
רן מידן, מנכ"ל נטפים: "פתיחת המפעל ומרכז ההדרכה מהווים עדות למחויבותה של נטפים להשקעה בשוק הסיני ותענה על הדרישה המקומית הגוברת לפתרונות השקייה מתקדמים. זהו שוק בעל פוטנציאל צמיחה משמעותי ואחד השווקים החשובים לנו ביותר מבחינה אסטרטגית." נטפים, המובילה העולמית בפתרונות השקיה מתקדמים לחקלאות בת-קיימא, חנכה את מפעל הייצור הראשון שלה בסין, הנחשב למתקדם ביותר בתחום. המפעל נמצא בעיר יִינצ'וּאן (Yinchuan), בירת המחוז האוטונומי הצפון-מערבי נינְגְסיה (Ningxia), ובו ייוצרו שלוחות ההשקיה בטפטוף המתקדמות ביותר בעולם באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת של נטפים. המפעל, המוסמך לפי תקן ISO, כולל מרכז הדרכה חדשני לשיפור ההכשרה בתחומי התכנון, ההשקיה והאגרונומיה, וכן מעבדת איכות מוצר, המבטיחה שהמוצרים עומדים בתקנים הסיניים והבינלאומיים הקפדניים ביותר. המפעל נחנך בטקס בו השתתפו בין היתר שגריר ישראל בסין, מתן וילנאי, סגן מושל מחוז נינְגְסיה, צ'נג יישון, מזכיר מפלגת המחוז, לי ג'יאנהווה ומנהל רשות המים של נינגסיה, וו הונגקסיין.

"פתיחת מפעל מתקדם, וכן חניכת מרכז ההדרכה החדשני, מהווים עדות למחויבותה של נטפים להשקעה בשוק הסיני, אחד השווקים החשובים לנו ביותר מבחינה אסטרטגית ובעל פוטנציאל צמיחה משמעותי", אמר רן מידן, מנכ"ל נטפים. "המפעל ישרת את תכנית ההתרחבות שלנו ויספק את הדרישה הגוברת של חקלאי האזור לפתרונות השקייה מתקדמים. אנו מעריכים מאוד את התמיכה שקיבלנו משלטונות מחוז נינגסיה, ומקווים לסייע לממשלת המחוז במאמציה להוציא לפועל את תכניות הפיתוח החקלאי ארוכות-הטווח שלה".

"ישראל ונינגסיה יצרו בסיס איתן לשיתוף פעולה מדעי וטכנולוגי בענף החקלאות" אמר מתן וילנאי, שגריר ישראל.ישראל ונינגסיה יצרו בסיס איתן לשיתוף פעולה מדעי וטכנולוגי בענף החקלאות" אמר מתן וילנאי, שגריר ישראל בסין. "השקת המפעל של נטפים מהווה ציון דרך נוסף בשותפות ארוכת השנים הזו. אנו מצפים להמשיך ולתמוך זה בזה, תוך התמקדות בפרויקטים שיביאו טכנולוגיית השקיה ישראלית לאזורים נוספים ברחבי סין".

סטיבן טיצֶה, ראש חטיבת אסיה-פסיפיק של נטפים והממונה על סין, ציין כי "המפעל החדש מהווה יסוד איתן לפעילות הנוכחית והעתידית של נטפים בסין. מעתה נוכל לספק פתרונות השקיה איכותיים בסטנדרט בין-לאומי, שבזכותם יושג חיסכון משמעותי במים לחקלאים וללקוחות ממשלתיים ברחבי המחוז בפרט ובצפון-מערב סין בכלל".

"השקת מפעל נטפים תספק לנו תמיכה טכנולוגית מעולה, חיסכון חיוני במים וציוד נלווה מתקדם שיסייע מאוד לחקלאות המקומית" אמר לי ג'יאנהווה (Li Jianhua), מזכיר מפלגת המחוז. "החקלאות והחקלאים אצלנו נמצאים במגמת התרחבות מתמדת, ואנו מקווים להגביר את שיתוף הפעולה שלנו עם נטפים באמצעות ייבוא טכנולוגיה חדשה, חינוך והכשרת האוכלוסייה המקומית החקלאית וחיזוק המיומנויות שלנו".

על המפעל: המפעל החדש ישרת את שוק ההשקיה המתקדמת והחסכונית במים, הצומח במהירות במדינה. יותר ויותר חקלאים מקומיים משקיעים במערכות איכותיות המשפרות את תפוקת היבולים ואת איכותם, תוך חיסכון בעלויות השקיה, דישון וכוח אדם. השוק הסיני מהווה פוטנציאל אדיר לאור מדיניות הממשלה הסינית, הנותנת עדיפות לטכנולוגיות בתחום החקלאות וההשקיה החסכונית במים. מדיניות זו מאפשרת לתת מענה לדרישות הגוברות של האוכלוסייה למזון באיכות גבוהה. המפעל בנינגסיה מוסמך לפי תקן ISO והעבודה בו נעשית על פי הטכנולוגיה המתקדמת ביותר של נטפים. הוא כולל מרכז הדרכה לשיפור ההכשרה בתחומי תכנון, השקיה ואגרונומיה, וכן מעבדת איכות המוצר, המבטיחה שהמוצרים עומדים בתקנים הסיניים והבינלאומיים הקפדניים ביותר.

על המחוז: מחוז נינגסיה מהווה יעד מרכזי להשקעותיה של ממשלת סין בטכנולוגיות חוסכות מים, שכן כמות הגשם השנתית היורדת באזור זה היא כ-200 מילימטרים בלבד, וכן קיימת ממנו גישה נוחה לנהר הצהוב. בהתאם למדיניות זו ביקרו נציגים רשמיים של מחוז נינגסיה בנטפים בשנת 2014, כדי לדון בפיתוח חזון חקלאי לאזור זה. בעקבות שיחות אלה והמחקרים שנעשו באזור הקימה נטפים מפעל ייצור חדשני ומתקדם בנינגסיה, שישמש בסיס ראשוני להשקעותיה של החברה בסין.

במחוז נינגסיה קיימת תעשיית יין מבטיחה שזכתה במהרה למוניטין בינלאומי ולהשקעות נרחבות. לאור חלקה הגדול במיוחד של נטפים בשוק ההשקיה העולמי לתעשיית היין, החלטת החברה להשקיע בסין מהווה צעד טבעי מבחינתה. נטפים כבר משתפת פעולה עם היקב האמריקאי "דומיין שנדון" (Domaine Chandon) בפיתוח כרמים בנינגסיה, וכן פועלת בשיתוף עם יצרן יין מקומי, המספק את מוצריו לשגרירויות סין ברחבי העולם.
 


 

Site by mantis.
בחר מדינה
remember