August 9, 2017

חברת Mexichem רוכשת 80% מחברת נטפים

 מובילה בתחום ייצור צינורות פלסטיק, כימיה ופטרוכימיה, חתמה אמש על רכישת 80% ,Mexichem חברת ממניות חברת נטפים המוחזקות על ידי קרן פרמירה, קיבוץ מגל וקיבוץ חצרים.השלמת הרכישה כפופה . לקבלת האישורים הנדרשים לפי דין, תהליך הצפוי להסתיים במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2017.

 

במסגרת העסקה , Mexichem תרכוש את כל מניותיה של קרן פרמירה (61% ), את מניות קיבוץ מגל (6%) וחלק ממניות קיבוץ חצרים, המחזיק כיום ב 33%- וצפוי לרדת להחזקה של 20% בחברה. העסקה משקפת לנטפים שווי של 1.895 מיליארד דולר.


חברת נטפים, אשר נוסדה בקיבוץ חצרים בשנת 1965 , היא החלוצה העולמית בתחום ההשקיה בטפטוף. לאורך השנים צמחה החברה והפכה להיות מובילה עולמית בתחום ההשקיה החכמה. הפתרונות שנטפים מספקת מסייעים למיליוני חקלאים להגדיל באופן משמעותי את היבול תוך חיסכון במים ותשומות חקלאיות אחרות. נטפים פועלת בלמעלה מ 30- מדינות, מחזיקה ב 17- מפעלי ייצור והיא מוכרת בלמעלה מ 100-מדינות.


בשנים האחרונות הציגה נטפים תוצאות כספיות מרשימות עם צמיחה משמעותית במכירות ושיפור ברווחיות, תוך השקעה בחדירה לשווקים חדשים והרחבת סל הפתרונות ללקוח. מחזור המכירות של החברה בשנת 2016 הסתכם בכ 855- מילון דולר.
היסודות החזקים של החברה, תוצאותיה הכספיות המרשימות, ופוטנציאל הצמיחה הגבוה לאור השקעות להחלטה להשקיע בנטפים ולחזק את פעילותה Mexichem החברה במנועי צמיחה עתידיים, הובילו את בתחום ההשקייה.


במסגרת ההסכם, התחייבו הצדדים לשמור את ליבת הפעילות של נטפים בישראל, לרבות המשך פעילות הייצור והמו"פ בישראל למשך 20 שנה לפחות.

 

אנטוניו קרילו, מנכ"ל Mexichem , התייחס ולרכישה ואמר: "זוהי רכישה אסטרטגית המחזקת את סל המוצרים והפתרונות היחודיים של Mexichem.  הסינרגיה בין החברות תאפשר לנו לחזק את מעמדה של נטפים כחברה מובילה וחדשנית בשוק ההשקייה החכמה הצומח במהירות. לנטפים היסטוריה ארוכת שנים של חדשנות ומובילות טכנולוגית בתחום  ההשקייה,  הרכישה תתן ל- Mexichem גישה לטכנולוגיה מתקדמת זו, שבסופו של דבר תוכל לשמש בסיס לפתרונות "חכמים" לתחומי תעשיה נוספים."


רן מידן, נשיא ומנכ"ל נטפים, ציין: "חיפשנו עבור נטפים שותף אסטרטגי שיאפשר לנו להמשיך לפתח את החברה ולבצע את קפיצת המדרגה הבאה. אנו גאים לזכות באמון של חברה מובילה כמו Mexichem ומאמינים כי יחד נוכל להבטיח את המשך צמיחתה ושגשוגה של נטפים" מידן הוסיף כי "תנאי הההסכם מבטיחים את המשך צביונה הישראלי של נטפים, תוך התחייבות לשמירת מרכז הפעילות של החברה בישראל לשנים רבות קדימה."


טורסטן ווגט, שותף בפרמירה ומנהל-שותף בתחום התעשייה, הוסיף כי "נטפים הינו עסק מצויין ואנו גאים בהישגי החברה בשנים האחרונות. לאורך השותפות שלנו עם הנהלת נטפים, קיבוץ חצרים וקיבוץ מגל, החברה התחזקה כמובילה עולמית, תוך מתן דגש על חדשנות, פיתוח מוצרים חדשים והרחבת הפריסה הגיאוגרפית. היה לנו את העונג לעבוד עם הנהלת נטפים, ואנו מאחלים להם ול Mexichem הצלחה בהמשך.

 

אלי בן סימון, מקיבוץ חצרים, אמר:  " אנו שמחים על השותפות החדשה עם Mexichem.
כמשקיע ארוך טווח בנטפים, אנחנו נרגשים להמשיך את המסע עם Mexichem ולקחת חלק משמעותי בפעילות נטפים לשנים רבות".

את נטפים ובעלי מניותיה ליוו הבנקים גולדמן זאקס, בנק אוף אמריקה מריל לינץ' ו- Centerrview Partners  משרד Skadden' Arps' Slate' Meagher & Flom LLP
ומשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'. ייעצו משפטית. 
ג'יי פי מורגן היה הבנק המלווה של Mexichem  בתהליך.

 

אודות Mexichem
 חברת Mexichem  הינה מובילה עולמית בתחום צינורות פלסטיק, אחת המיצרניות ה PVC היעילות בעולם ואחת מחברות הכימיה והפטרוכימיה הגדולות בעולם. עם למעלה מ 50- שנות ניסיון, החברה תורמת לפיתוח העולמי באמצעות פורטפוליו רחב של מוצרים המיועד לשווקים בצמיחה כדוגמת תשתיות, בינוי, תקשורת, ניהול מים ואחרים. החברה פועלת בלמעלה מ 30- מדינות, 120 מפעלי ייצור ועם מעל ל 18,000- עובדים ברחבי העולם. החברה מפעילה גם 2 מכרות לייצור פלואוריט במקסיקו, 15 מעבדות מחקר וכן 8 מרכזי הדרכה. מחזור המכירות של החברה בשנת 2016 הסתכם בכ 5.4- מיליארד דולר, והיא נסחרת בבורסה המקסיקנית למעלה מ 30- שנה.
אתר החברה: http://www.mexichem.com 

 

אודות נטפים
נטפים היא החברה העולמית המובילה לפתרונות השקיה חכמים לעתיד בר קיימא. עם 29 חברות בנות, 17מפעלי ייצור ולמעלה מ 4,300- עובדים ברחבי העולם, מפתחת נטפים פתרונות חדשניים לחקלאים, החל ממגדלים קטנים ועד יצרני חקלאות גדולים, בלמעלה מ 110- מדינות. החברה נוסדה בשנת 1965 , כשהיא ממציאת המהפכה של שיטת הטפטוף, שחוללה שינוי בתפיסת העולם בתחום טכנולוגיית ההשקיה בספיקה נמוכה. כיום נטפים מציעה את הפתרונות המקיפים והמובילים בשוק בתחום החקלאות, הגינון והכרייה, וכן ניהול פרויקטי השקיה גדולים מקצה לקצה ממקור המים ועד לשורשי הצמח – הכוללים את הובלת המים, מערכות השקיה מתקדמות וכן מערכות דיגיטליות לניהול היבול ואוטומציה, תוך ליווי של מומחים בתחום האגרונומיה, ההנדסה והתפעול ומתן שירותי מימון. הפתרונות המובילים של נטפים מאפשרים השקיה חסכונית ומסייעים לעולם "לגדל יותר בפחות" – לגדל יותר יבול תוך שימוש בפחות משאבים.

אתר החברה: www.netafim.com

Site by mantis.
בחר מדינה
remember