February 10, 2019

Bayer, חברת נטפים ואוניברסיטת בן-גוריון מכריזות על שיתוף פעולה בתערוכת 2019 Fruit Logistica בברלין

 במסגרת השת"פ תבוצע אופטימיזציה של הולכת חומרים המגנים על הצמח באמצעות מערכת ההשקיה בטפטוף וכלים דיגיטליים

חברת Bayer העולמית, חברת נטפים הבינ"ל ו- BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגית של אוניברסיטת בן-גוריון, הכריזו ( ביום רביעי 6.2.19) בתערוכת Fruit Logistica 2019 בברלין על חתימת שיתוף פעולה מחקרי לשלוש שנים. הפרויקט ישלב מחקר קרקע מתקדם, תחזיות באמצעות כלים דיגיטליים ואת טכנולוגיית הטפטוף המתקדמת בעולם של נטפים, על מנת לפתח את הפרקטיקה הטובה ביותר לשימוש במערכות טפטוף להשקיה כמערכות הובלה של Nematidic- Velum Prime (חומרים להגנת הצח) שמפתחת Bayer.בשנים האחרונות אנו רואים מגמה של הפחתה משמעותית של חומרי הדברה המותרים לשימוש. הגנה על יבול זה צעד חשוב לקבלת היבול הפוטנציאלי, ואי לכך חקלאים רבים ניצבים בפני בעיה חמורה ומחפשים אחר פתרונות חקלאיים ברי-קיימא. כמענה לאתגר, Bayer ונטפים פיתחו פתרון בשם DripByDrip. בפתרון החדשני נעשה שימוש במערכת הטפטוף של נטפים להעברת החומרים להגנת הצומח יחד עם המים להפצה בשדה, ישירות אל שורשי הגידולים. המערכת תאפשר לחקלאים תפעול מוצרים להגנת הצומח בצורה מדייקת וחסכונית.

מטרת שיתוף הפעולה שהוכרז היום היא להמשיך ולפתח את מערכת ה - DripByDrip. במסגרת שיתוף הפעולה, יבוצעו ניסויים שבמסגרתם יופקו מערכי נתונים מקיפים שיכוילו למודלים דיגיטליים לחיזוי עבור יישום אופטימלי של תרכובות להגנת הצומח באמצעות השקיה בטפטוף. הניסויים יבוצעו הן במעבדות והן במחקרי שדה להערכת ההתנהגות של ה- Nematidic Velumשמפתחת Bayer בקרקע ובצמחים תחת תנאי חקלאות נפוצה ובסוגי קרקעות ואקלים שונים.

הפעילות המחקרית תתבצע בישראל, במתקנים של נטפים ובמכון לחקר המדבר ע"ש יעקב בלאושטיין באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הפרויקט מובל על ידי ד"ר מארק ריסט, מהמו"פ של חטיבת מדעי היבול של Bayer, דובי רז, מנהל המחלקה החקלאית של נטפים, ופרופ' שמעון רחמילביץ, וצוותו במכון לחקר המדבר ע"ש יעקב בלאושטיין באוניברסיטת בן-גוריון. פרויקט המחקר המשותף יבוצע במתקנים של אוניברסיטת בן-גוריון ונטפים, בנוסף למחקרי שדה בישראל.

נטע כהן, מנכ"ל BGN Technologies, ציין: "הסכם שיתוף פעולה זה עם חברות מובילות כמו Bayerונטפים הוא עדות למובילות של המכון לחקר המדבר של אוניברסיטת בן-גוריון בתחום החקלאות. המחקר בקמפוס שדה בוקר של האוניברסיטה, שממוקם במדבר, מתמקד במים, אנרגיה, חקלאות ופתרונות אקולוגיים עבור תנאי מדבר ויובש קיצוניים, שהופכים יותר ויותר רלוונטיים עקב שינויים סביבתיים כמו ההתחממות הגלובלית".

הולגר וקוורט, מנהלך תחום ניהול פורטפוליו ופתרונות לקטילת חרקים בחטיבת היבול של Bayer, ציין: "הוספה של רכיבים להגנת הצומח במערכת ההשקיה מאפשרות להתמקד באופן מדויק בצמחים הרלוונטיים, מה שמאפשר תהליך ידידותי לסביבה, יעיל ומשתלם כלכלית, ולכן תורם תרומה חשובה לחקלאות בת-קיימא. אנחנו מצפים לעבודה המשותפת עם החוקרים המובילים באוניברסיטת בן-גוריון לשכלול המלצות המותאמות לשימוש ב Nematidic Velum עם מערכת הטפטוף של נטפים."

דובי רז הוסיף: "מערכות הטפטוף מעבירות מים, דשנים וחומרים להגנה על יבול הכוללים חומרים ביולוגיים היישר לתוך שורש היבול. גישה זאת מאפשרת לחקלאות להשתמש במוצרים להגנת היבול בצורה יותר ממוקדת בעזרת טכנולוגיית ההשקיה בטפטוף של נטפים. לאחר שלוש שנים של מחקר מקיף בתנאים גיאוגרפיים ומצבי יבול שונים, הצלחנו להשיג הוכחה ברורה ליעילות הכלכלית של המערכת, לטובת לקוחותינו. בעקבות ההצלחה של שיתוף הפעולה ארוך הטווח עם Bayer, אנו מקבלים בברכה את מדעני אוניברסיטת בן-גוריון, שיסייעו לנו לבצע אופטימיזציה של שימוש בחומרים המגנים על היבול דרך מערכת ההשקיה בטפטוף."
אודות באייר
באייר היא חברה גלובלית עם יכולות ליבה במדעי החיים בתחומי הבריאות והחקלאות. מוצרי ושירותי החברה מתוכננים לתועלת האנשים ולשיפור איכות חייהם. בה בעת, הקבוצה שואפת לייצר ערך בעזרת חדשנות, צמיחה וכוח השתכרות גבוה. באייר מחויבת לעקרונות פיתו בר קיימא ולאחריות החברתית והאתית שלה כאזרח תאגידי. בשנה הפיסקלית של 2017, הקבוצה העסיקה כ-99,800 אנשים וסך המכירות שלה עמד של 35 מיליארד יורו. הוצאות עמדו על 2.4 מיליארד יורו, והוצאות מו"פ על 4.5 מיליארד יורו. למידע נוסף, בקרו www.bayer.com

אודות נטפים
נטפים היא המובילה העולמית לפתרונות השקיה מדייקת לעתיד בר קיימא. לחברה 29 חברות בנות, 17 מפעלי ייצור ולמעלה מ-4,500 עובדים ברחבי העולם, באמצעותם מספקת פתרונות חדשניים למיליוני חקלאים, החל ממגדלים קטנים ועד חברות חקלאיות גדולות, בלמעלה מ-110 מדינות. החברה נוסדה בשנת 1965, כשהיא מובילה את מהפכת הטפטוף, ויצרה מעבר פרדיגמטי להשקיה מדויקת. כיום, נטפים מספקת פתרונות השקיה חכמה מגוונים לחקלאות, לחממות, לגינון ולכרייה, מלווים בתמיכה בתחום האגרונומיה, הטכני והתפעולי. החברה גם מובילה את החקלאות הדיגיטלית בתחום ההשקיה, תוך שילוב ניטור, אנליזה, שליטה ובקרה בפלטפורמה מתקדמת אחת. נטפים מספקת פרויקטי השקיה מקצה לקצה - ממקור המים ועד לשורשי הצמח, בתמיכת מהנדסים, ניהול פרויקטים ושירותי מימון. ב-2017, Mexichem, ספקית מובילה של פתרונות חדשניים בבנייה ותשתיות, תקשורת, השקיה ותעשיות כימיות, רכשה 80% מנטפים, וקיבוץ חצרים מחזיק ב-20% הנותרים. מידע נוסף כיצד הפתרונות של נטפים משפרים את תוצאות החקלאים ועוזרים לעולם לגדל יותר עם פחות ניתן למצוא ב: www.netafim.com
אודות BGN Technologies
BGN Technologies היא חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. החברה ממסחרת את המצאות חוקרי האוניברסיטה ומטפחת שיתופי פעולה ויזמות בקרב חוקרים וסטודנטים. BGN Technologies הקימה מעל 100 חברות הזנק במגוון רחב של תחומים טכנולוגיים כגון ביופארמה, סייבר, קלינטק, מכשור רפואי, אופטיקה ועוד. בנוסף, הקימה BGN Technologies חממות ומאיצים טכנולוגיים בשיתוף עם גופים מובילים בשוק הישראלי. בעשור האחרון יצרה החברה שותפויות ארוכות טווח עם חברות רב-לאומיות כגון דויטשה טלקום, Dell-EMC, PayPal ו – Lockheed Marin ובכך היא מסייעת ליצירת ערך ולצמיחת אוניברסיטת בן-גוריון והנגב. למידע נוסף בקרו באתר האינטרנט של
BGN Technologies

 

Site by mantis.
בחר מדינה
remember