סיכום פעילות אחריות חברתית - מצגת לצפיה

אחריות חברתית – סיכום הפעילות השנתית

מתחילת ינואר 2015 עד מרץ 2016-לצפייה במצגת המסכמת לחץ על התמונה.

התנדבות מחקר ופיתוח -התקנת גן ירק באורט יד שפירא – יום המעשים הטובים 2014


מקום התנדבות: אורט יד שפירא שבדרום תל- אביב. בית ספר מקצועי לתלמידים יהודים וערבים שברובם נשרו ממסגרות אחרות.
מטרת ההתנדבות: התקנת ציוד טפטוף ושתילת גן ירק בשטח של כרבע דונם
המתנדבים: עובדי חטיבת מו"פ מוצרים וטכנולוגיות מכל האתרים
השותפים: תלמידי כיתה ט' בליווי מחנך הכיתה, המורה עובד
הציוד נתרם: על ידי נטפים
השתילים נתרמו: ע"י חיש תיל
מטרת גן הירק: לשרת את התלמידים מעוטי היכולת ולשמש את מגמת הטבחות של בית הספר
לפעילות קדמה עבודת הכנה יסודית בשיתופו של עופר מלול ממגל
עופר הגיע לפגישות הכנה עם צוות ביה"ס וליווה אותם טלפונית עד ליום ההקמה
עופר גם הכין תכנית עבודה מפורטת, יצר קשר עם חישתיל ודאג בהצלחה לכל הצד הטכני של הפעילות.
בית הספר בשיתוף תלמידי כיתה ט', דאג מראש לעישוב השטח, סיקול האבנים והפיכת האדמה ואף הקים גדר ושער לתיחום ולשמירת הגינה.
סיכום הפעילות:
היה מרגש לראות את התלמידים עובדים במרץ לצד אנשי נטפים.
אנשי המו"פ שהגיעו עם המון מוטיבציה ורצון לתרום לא יכלו להישאר אדישים למאמצים הבלתי מתפשרים של הנערים להכניע את האדמה הבוצית ולקחת חלק בהקמת הגינה "שלהם".
כל העוסקים במלאכה עבדו במרץ רב וההתקנה, כולל ההתכנסות והסיכום, הסתיימה תוך 3 שעות. עובד, מחנך כיתה ט' – לקח על עצמו את האחריות על המשך הטיפול בגינה.
יש לציין שכל זה לא היה קורם עור וגידים ללא עבודת ההכנה ושיתוף הפעולה עם צוות בית הספר וכמובן הליווי המקצועי של עופר מלול , ממגל.
סיגל פינגלה
אחריות חברתית, אתר ת"א

 

כ- 60 מתנדבים מנטפים מגל בשיתוף פעולה עם תושבי באקה אל גרביה - גני ילדים בריאות ושלום

ב-חודש שעבר הגיעו כ-60 מתנדבים מנטפים (בעיקר מאתר מגל) והתקינו יחד עם תושבי באקה אל גרביה גינות מאכל ב20 גני ילדים.
זה יפה חזותית, אך כדי להבין גם את היופי החברתי בפעילות זו במציאות הישראלית המורכבת אתאר לכם 4 מעגלים השזורים זה בזה.
המעגל הראשון הוא המעגל הבינאישי, תאגיד נטפים מעסיק עובדים מהחברה הערבית עוד מתחילת הדרך וכבר לפני עשרות שנים נרקמו יחסי רעות בין שני אגרונומים   (יהודי וערבי) ויחסי רעות אלה ממשיכים גם בין שתי הבנות שלהם, האחת מתכננת השקיה שתכננה את גינות המאכל בגני הילדים בבאקה אל גרביה והשנייה ראש המסלול להכשרה מקצועית במכללת אל קאסמי שפתחה בפני עובדי נטפים אפשרויות להכשרה מקצועית ללא עלות.
המעגל השני הוא מעגל החינוך לבריאות, גיל הגן הוא הגיל המתאים להתחיל בחינוך לבריאות, ובריאות מתחילה בתזונה נכונה, גידול ירקות ופירות בגינות מאכל בגני ילדים מקנים לילדים ודרכם למשפחותיהם את הרגלי האכילה שיובילו לאיכות החיים הרצויה. כנראה שהמסר הזה ישב בתת המודע של ההורים, הסבתות והסבים שנרתמו להכנת התשתית לגינות שהובילה לתחרות סמויה בין הגנים ונוצרו גינות מדהימות ביופיין.

המעגל השלישי הוא מעגל הגיוון התעסוקתי, לחלק מעובדי הייצור מהחברה הערבית המועסקים בנטפים אין אפשרות להתפתחות מקצועית ללא השלמת השכלה, השותפות עם העיר באקה אל גרביה בכלל ועם מכללת אל קאסמי בפרט פותחת בפני עובדים אלה אפשרויות לימוד, לדוגמא: עבודות גמר של סטודנטים מהמכללה הכוללות הוראת יישומי מחשב לעובדים שלא נחשפו להם עד עתה.
המעגל הרביעי ואולי המעגל החשוב ביותר הוא מעגל השלום. ילדי הגנים בבאקה אל גרביה נחשפו לפעילות התנדבותית משולבת של יהודים וערבים שהבריאות ואיכות החיים חשובים להם יותר ממחלוקות כאלה ואחרות, יהודים וערבים ששתלו יחד שתילים שיניבו בטווח הקרוב מזון בריא ובטווח הרחוק אפשרויות לשיתוף פעולה ושלום.
ערכי התאגיד שלנו מחייבים אותנו לדאוג לאנשים המקיפים אותנו: האנשים אותם אנו משרתים, השותפים העסקיים שלנו ,לקוחותינו והעובדים שלנו. אנו שואפים לחלוק עם אנשים אילו מעט מהניסיון שרכשנו לאורך השנים כך שבבוא העת יוכלו הם לחלוק מהצלחתם עם אחרים.
המעורבות שלנו בישראל כוללת סיוע לתוכניות הכשרה והעשרת מנהלים, סיוע לעמותות חברתיות וסיוע מקצועי פעיל בתחומי החקלאות המתקדמת. 

צוות דרום נטפים ישראל - חידוש מערכת השקיה בבית העיוור בבאר שבע

במהלך הקיץ קיבלנו פניה לעזרה בחידוש מערכת ההשקיה בבית העיוור בבאר שבע.
בבדיקה שערכנו במקום נמצא שמערכת ההשקייה ישנה מאוד והגינה בחלקה מוזנחת.
לאחר קבלת אישור ותקציב הכנסנו הזמנה למערכת השקיה חדשה ואיכותית כולל ראש מערכת ואפשרות לדישון.
צוות של מחלקת הזרקה עשה את הפעולה הראשונה של ניקוי ועישוב הגינה והכנתה לשתילה מחודשת.
ביום שני היינו צוות מכירות דרום יחד עם גיא רשף והשלמנו את המלאכה בהתקנת מערכת ההשקייה.
התוצאה (נראית בתמונות) משביעת רצון וכל שנותר הוא לשתול צמחים נוספים ולשמור על גן פורח ונקי. 

ציטוט הבעת תודה:

הנה עוד הבעת תודה ענקית על הרתמותכם לבית העיוור במסירות והתמדה. כתבה זו משודרת במהלך כל החודש ולעיתים גם יותר מכך בערוץ 98 (או 25 למי שאין כבלים) בימים המצויינים בתחתית הסרטון.
שבוע טוב, ניצה וצוות בית העיוור.
 
לחץ על התמונה לצפייה בסרטון.
 

 

 

אירועים אחרונים בתחום הסיוע החברתי חקלאי:
הצבע האדום הומר בצבע הצהוב של התירס
בחלקת התירס בקיבוץ חצרים ערכה מחלקת הפיתוח של נטפים מחקר השקיה.
המחקר הסתיים בהצלחה ובחלקה נותרו כ- 5 טון קלחי תירס למאכל.
בבוקר יום ראשון 11/11/2012 קטפו מתנדבי נטפים וחצרים יחד עם תלמידות ותלמידי כיתה ז4 והמחנכות אתי ובלה מבית הספר "אשל הנשיא", וחברי אולפן חצרים מאורוגוואי מקסיקו וברזיל את התירס למען ביטחונם התזונתי של נזקקים.

עוד על האירוע..

 

03גלגלים של תקווה דרום 2012

כמיטב המסורת, גם השנה השתתפו עובדות ועובדי נטפים ומשפחותיהם במסע האופניים "גלגלים של תקווה דרום" שהתקיים ב-20 לאוקטובר בבית קמה.
את הרוכבים הקביל מזג אויר חמים ונעים, שטח הכינוס היה מאורגן למופת: חניה בשפע, רשתות צל ומתחתן שטיחים וספסלי ישיבה, דוכני מכירה  ומוזיקת רקע נעימה.
רוכבי האופניים הוזנקו בשני מקצים: רוכבי המסלול הארוך שאורכו 33 ק"מ בשעה 08:00, ורוכבי המסלול הקצר שאורכו 11 ק"מ בשעה 09:00.

עוד על האירוע..
 

04תיקון עולם

בכפר הנוער ניצנה שליד הגבול עם מצרים, מתגוררים ולומדים כ- 50 נערים שברחו מאריתריאה בפנימייה שנקראת: "תיקון עולם".
הנערים האלה שעזבו את הוריהם, משפחתם וחבריהם, עברו מסע מפרך ורצוף טראומות מארצם ביבשת אפריקה עד שהגיעו כפליטים למדינת ישראל.
נטפים, שהציבה את הקיימות כערך חברתי התנדבותי, תרמה לכפר הנוער ניצנה ציוד השקיה המותאם לחקלאות מדברית בכלל, ולהשקיה במים מליחים בפרט.
באמצעות החינוך והידע בחקלאות שאותו רוכשים הנערים בלימודיהם בפנימייה, הם יגדלו להיות אזרחים מועילים גם אם יישארו בארץ וגם אם יחזרו לארצם או יגורו במקומות אחרים בעולם.
נטפים לא הסתפקה במתן כלים לכישורי חיים, ולאחר ביקור מקדים במקום של שלומי שוחט – מנהל האחריות החברתית של אתר חצרים ושל אבי קונטטה – מנהל המחלקה, יצאה בשבוע שעבר מחלקת ההרכבה והאריזה מאתר נטפים חצרים ליום התנדבות בפנימייה, עובדי המחלקה הביאו איתם ריהוט וציוד ביתי שנתרם ונאסף מחברי קיבוץ חצרים ויחד עם הנערים שיפצו וריהטו מחדש את המועדון שלהם והקימו גינה קהילתית לרווחת הפליטים הקטינים.
תיקון עולם הוא ההגנה והטיפוח של אורחות החיים של האנושות, יש בו מרכיב של הבאת גאולה שהיא שחרור והצלה של אדם או של קבוצה מצרה או משעבוד - אם עשינו ולו רק צעד אחד קטן לתיקון עולם – אשרינו.

Site by mantis.
בחר מדינה
remember