צרפת חקלאי הדור הבא

 

הדור הבא של החקלאים / חקלאות.
דוגמא יפה מצרפת של השתנות אופי החקלאים. החקלאים של הדור הבא, כנראה, יבוססו פחות בבוץ באירופה וגם בהודו /סין. התירס הוא גידול שהחלטנו להתמקד בו , וגם נטפים צרפת רצה איתו קדימה. הכיוון של טפטוף טמון, לטווח ארוך , הוא תשובה לנושא כאוב של מחירי ימי עבודה (המטפסים למעלה בכל העולם) רבים הנדרשים לפריסה וגלילה של ציוד ההשקיה.

אגרונום נטפים צרפת- Loic Debiolles               

frnc

נתוני החווה:
בעלים: Guillet
שטח: 400 הקטר
גידול: תירס
שטח מושקה: 60 הקטר בטמון ו - 15 הקטר בתותח השקיה
מיקום: MESSENGER dpt 44
עם מות אביו ב- 2002 החליט החקלאי הצעיר Guillet, להמשיך להפעיל את המשק המשפחתי ולעבד את אדמותיו. שטח המשק משתרע היום על 400 הקטר בסמוך לNantes- בצפון מערב המדינה אשר מחציתם מיועדת להשקיה. לאחר שהשלים לימודי חקלאות, הבין שכדי למקסם את רווחיו יידרש להעלות את רמות היבול ולצמצם בכוח אדם. מבלי דעת Guillet פשוט חשב נטפים : "לגדל יותר בפחות"!
frnc2בשלב ראשון החליט להשקיע ברכישת ציוד ומיכון חקלאי מודרני ובשיטות עיבוד חדשות . הוא החל ביישום שיטת עיבוד משמרת קרקע (אי-פליחה, ללא חריש) ואף רכש טרקטור מיוחד Challengeלשמירה על מבנה הקרקע. בשלב הבא רכש והתקין מערכת השקיה. יום אחד נתקל ב"יוטיוב" בקליפ של נטפים על טפטוף טמון שהופק ע"י Cultivar TV, ירחון חקלאי ידוע בצרפת, ונוכח ביתרונות הטפטוף הטמון עבור גידולים בשטח פתוח. הקשר הראשוני עם נטפים נוצר בספטמבר 2011 ובפגישה שהתקיימה הושם דגש על היבטים אגרונומיים של גידול בהשקיה. כל פגישה נוספת עם אנשי נטפים חיזקה את בטחונו ביתרונות הטפטוף. לבסוף החליט לבצע 250 הקטר בטפטוף טמון בשני שלבים. השלב הראשון - 60 הקטר – בוצע ב- 2012. השטח הנותר, 190 הקטר, מתוכנן לביצוע ב- 2013/ 2014.
מקור המים לפרויקט הראשון היא רשת המים הקיימת. הפרויקט השני יוזן משלושה מאגרים (45000, 90000 ו – 145000 מ"ק). המעבר להשקיה יביא לגידולים בעלי ערך מוסף גבוה ולשיפור רווחיות המשק באופן מושכל.
frnc4פרויקט זה הוא אחד מהגדולים שבוצעו בטפטוף טמון ע"י נטפים צרפת. מעבר לגודלו של הפרויקט, זו הפעם הראשונה שכלל הצוות הטכני (אנשי נטפים ודילרים) גויס לפתרון משימת הטמנת השלוחות בחלקה.
 

הטופוגרפיה של החלקה (עצים ומרחקים) לא אפשרה לטרקטור להטמין את השלוחות עד קצה החלקה ולכן נדרש להשלים את המשימה ידנית. מסיבה זו הוחלט לנסות שיטת הטמנה חדשה. למטרה זו נחפרה תעלה גדולה עם שתי מדרגות כדי להכניס בבת אחת את כל שיני ההטמנה, וכך הוטמנו השלוחות בחלקה כולה. 

ההטמנה בוצעה ע"י 2 מכונות הטמנה, 2 טרקטורים, 10 עובדים ואת חפירה אחד במהלך 1600 שעות עבודה. המערכת הותקנה ב- 1מ' מרווח שלוחה, 0.6 ל/ש ספיקה, ו- 0.50 מ' מרווח טפטפת. אנו בצרפת מאמינים כי עם שלוחות במרווחים צפופים ניתן לגדל מגוון גידולים בצפיפות משתנה. מערכת עם נתונים הידראוליים אלה מסוגלת לספק 1.2 מ"מ /ש'/הקטר. צריכת המים באזור זה של צרפת נאמדת בכ-4מ"מ/ הקטר/ יום.


נתוני הפרויקט הראשון:
שטח: 60 הקטר
ציוד: DNPC AS 16250 AND 22250
חלוקה ל: 15 בלוקי- השקיה שמושקים בין 23 – 46 מ"ק /ש.
המטרה: 5X2
משאבה: משאבת מינון של "תפן"

סיכום
בשנת 2013 יחנוך מר Guillet את עונת ההשקיה הראשונה שלו. בקיץ זה, עם הפעלת המים הראשונה במערכת, יגיעו אל סיומם מספר שבועות של עבודה מאומצת ביותר.
אם נצליח להסדיר עבורו מימון לשלב ב' שאמור להתבצע ב -2013, ייחשב הפרויקט לגלובלי ונקבל עבורו 2.2 מיליון יורו ישירות מהלקוח , ולא 400 אלף יורו בלבד על פי המודל העסקי המקובל אצלנו.

בסוף יוני צפויה לנו מהפכה בשוק הצרפתי!

Site by mantis.
בחר מדינה
remember